09:54 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقام ولایت تخار در حالی که درگیری های در این ولایت جریان دارد، از گماشتن فرمانده امنیه جدید برای این ولایت خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر رسانه ای مقام ولایت تخار امروز یکشنبه ۲۰ سرطان ۱۴۰۰ نوشت: جنرال خیرمحمد تیمور قومندان امنیهٔ جدیدالتقرر ولایت تخار امروز طی یک محفل با حضورداشت الحاج مولوی عبدالله «قرلق» والی ولایت، انجنیر عبدالعلی عاصم ریس نظامی امنیت ملی کشور، ریس شورای ولایتی، رئیس امنیت ملی تخار، قومندان لواء، ریس ارکان لواء، فرماندهان جهادی، متنفذین و رسانه ها رسما معرفی و به کارش آغاز کرد.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که والی ولایت تخار در آخر از کارکردها و تلاشهای جنرال اکرام الدین سریع قومندان امنیه اسبق ولایت تخار در راستای تأمین امنیت مردم قدردانی نموده، مورد تقدیر قرار داد.

جنرال خیر محمد تیمور یکی از چهره های نزدیک به مارشال دوستم در حالی به عنوان فرمانده امنیت تخار گماشته می شود، که هیچ ولسوالی این ولایت در کنترل دولت افغانستان نیست. 

یادآوری می کنیم، که درگیری های در ولایت تخار در ماه های پسین شدت پیدا کرده و همه ای ولسوالی های این ولایت از کنترل دولت افغانستان بیرون شده و در این روزها جنگ شدید در پیرامون شهر طالقان مرکز این ولایت میان نیروهای دولتی و جنگجویان گروه تروریستی طالبان جریان دارد. 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر