13:36 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با اظهار اینکه احتمال سقوط دولت افغانستان در حال افزایش است، مدعی شد که شرایط کنونی در این کشور پیش‌بینی شده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، ژنرال «هربرت مک‌ مستر»، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با اشاره به وضعیت امنیتی افغانستان گفت: احتمال سقوط افغانستان در حال افزایش است.

وی افزود که دلیل حملات طالبان به شمال افغانستان برای جلوگیری از ایجاد یک ائتلاف شمال جدید علیه این گروه بود و اکنون بسیاری از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان روحیه خود را از دست داده‌اند.

مشاور امنیت ملی دولت ترامپ ادامه داد: بزودی طالبان برای محاصره کابل و شهرهای بزرگ دیگر افغانستان تلاش خواهد کرد، آن‌ها در حال استفاده از ترور و تهدید برای تصرف شهرستان‌های کلیدی مجاور مراکز ولایت‌ها هستند.

این مشاور سابق همچنین تصریح کرد که «همه این‌ها پیش‌بینی شده بود» و با اشاره به خروج آمریکا از افغانستان و ادامه جنگ در این کشور تاکید کرد که با خروج یکی از طرف‌ها، جنگ پایان نمی‌یابد.

پیش از این اسکات میلر، فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز با اشاره به وضعیت وخیم امنیتی این کشور هشدار داد که با توجه به مسیری که هم اکنون ادامه دارد، جنگ داخلی مسیری است که می‌توان تجسم کرد.

وی با تاکید بر اینکه توافق سیاسی بهترین راه‌حل برای بحران افغانستان است، خطاب به طالبان تصریح کرده بود که اگر این گروه خواستار پایان حملات هوایی آمریکا است باید حملات هجومی‌ خود را متوقف کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر