21:34 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، سنتکام، در دیدار با رییس شورای عالی مصالحه ملی کشور بر ادامه همکاری‌های مشترک، حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و نیز حمایت از تلاش‌های مبارزه با دهشت‌افگنی تأکید کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، فرانک کنت مک ‌کنزی، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان و ستاد فرماندهی مرکزی امریکا (سنتکام) می‌گوید که کشورش به حمایت خود از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه می‌دهد.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای مک‌کنزی این موضوع را امروز (سه‌شنبه، ۲۲ سرطان) در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس این شورا در کابل مطرح کرده است.

به نقل از خبرنامه، او گفته است: «ایالات متحده‌ی امریکا در فصل جدید روابط خود به ادامه‌ی همکاری‌های مشترک با جمهوری اسلامی افغانستان، ارایه‌ی کمک و مشوره به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان و حمایت از تلاش‌های مبارزه با دهشت‌افگنی ادامه می‌دهد».

فرمانده سنتکام همچنین تأکید کرده است که قضیه‌ی افغانستان راه‌حل نظامی ندارد و یگانه راه‌حل مناسب برای آن، مذاکره و گفت‌وگو به‌جای جنگ و افزایش خشونت‌ها است.

عبدالله عبدالله هم با قدردانی از کمک‌های امریکا برای افغانستان و ادامه‌ی این کمک‌ها به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ابراز امیداوری کرده که در فصل جدید روابط و همکاری‌ها میان دو کشور و تغییر در رهبری نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، همکاری‌های مشترک میان قوای مسلح دو کشور تقویت و گسترش یابد.

آقای عبدالله همچنین با فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان از تحولات در روند صلح صحبت کرده و گفته است که مردم افغانستان  خواهان برقراری صلح عادلانه و پایدار در کشور اند.

او تأکید کرده است که هیچ نیرویی نمی‌تواند اراده‌ی خود را به‌زور بر مردم افغانستان تحمیل کند و طالبان با درس‌گرفتن از تاریخ، باید از این فرصت برای رسیدن به صلح استفاده کنند.

فرانک کنت مک‌کنزی روز گذشته به‌عنوان فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان به کارش آغاز کرد. او در مراسم عهده‌دارشدن فرماندهی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان بر دوام حمایت‌های کشورش از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان هم تأکید کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر