13:32 19 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

چهارمین حمله پی‌هم طالبان برای تصرف کران و منجان بدخشان به شکست انجامید و طالبان متحمل تلفات سنگینی شدند.

با شدت گرفتن حملات تهاجمی طالبان مسلح در نقاط مختلف کشور، خیزش های مردمی و فرماندهان جهادی در ولسوالی های مختلف با ایجاد گروه های خیزش مردمی با گرفتن سلاح در دست از نیروهای امنیتی اعلام حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

وزارت دفاع ملی اخیرا اعلام کرد که نیرو های دفاعی، امنیتی و خیزش های مردمی با حمایت قوای هوایی، در ولسوالی “کران ‌و منجان” ولایت بدخشان، تروریستان طالب را هدف قرار دادند.

در خبرنامه آمده:"در نتیجه 32 طالب تروریست کشته و14  تن دیگر آنان زخمی شدند".

خبرنامه افزوده که هم‌چنان، چهار موتر، مقداری از سلاح و مهمات شان نیز تخریب شد.

طالبان از دو مسیر «دره معدن» و «رَخُوی» بر مرکز کران و منجان حمله کردند که با مقاومت شدید قوت‌های خیزش مردمی و نیروهای امنیتی و دفاعی، عقب‌نشینی کردند.

به گفته فرماندهان محلی طالبان «خارجی و داخلی» چهار بار حمله کردند و با مقاومت شدید مردم به شکست مواجه شدند.

آنها می‌گویند «روحیه مردم بسیار قوی است» و «ان‌شاالله طالب هیچ کاری کرده نمی‌تواند.»

 جنگجویان طالب، از ولسوالى كران و منجان بدخشان به ولسوالى يمگان اين ولايت عقب نشينى كرده اند.نيروهاى دولتى و فـــرماندهان محلى اين ولسوالى در چند روز اخير عليه طالبان مقاومت كردند. سر انجام طالبان در اين ولسوالى شكست خوردند.

در همین حال شورای اجتماعی مردم کران و منجان بدخشان  از قهرمانی شهامت و مردانگی پولیس ملی، خیزش های مردمی، قطعه محافظت معدن لاجورد، اردوملی، امنیت ملی ، در برابر طالبان و اجیران پاکستانی یک کهکشان سپاس گزاری و قدر دانی نموده است.

 در اعلامیه این شورا آمده است: از طرف شورای اجتماعی مردم کران و منجان بدخشان برای شما مردان آهنین و خستگی ناپذیر تقدیرنامه در نظر گرفته شده که انشاءالله در آینده نزدیک برای فرمانده هان ذیل اهدا خواهند شد.

مردم و کاربران شبکه های اجتماعی نیز شهامت و سرسپردگی نیرو های ملی افغانستان و خیزش های مردمی را ستوده و از آن اظهار قدردانی نموده اند.

قابل ذکر است که بدخشان با 27 ولسوالی و یک مرکز پرولسوالی ترین ولایت از میان 34 ولایت افغانستان است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر