01:43 19 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفارت افغانستان در هند گزارش رسانه‌های پاکستانی مبنی بر فرستادن پنهانی کمک‌های نظامی هند به افغانستان را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، درحالی که افغانستان و هند در سال 2011 میلادی «پیمان مشارکت استراتژیک» را امضا کردند، اما دهلی‌نو به دلیل حساسیت‌های دولت اسلام‌آباد تاکنون، به غیر از ارسال 4 فروند بالگرد جنگی ساخت روسیه در سال 2016 میلادی، اغلب از ارسال تجهیزات و کمک‌های نظامی به افغانستان خودداری کرده است.

این درحالی است، که نشریه پاکستانی «اکسپرس تریبون» اخیراً در گزارشی مدعی شد هواپیماهایی که مقامات را از کنسولگری هند در کندهار به دهلی‌نو منتقل کردند، در بازگشت بطور مخفیانه کمک‌های نظامی را از هند به افغانستان برده‌اند.

براساس این گزارش، دو فروند هواپیماهای ترابری C-17 نیروی هوایی هند تجهیزات و تسلیحات جنگی را به دولت افغانستان تحویل داده است.

سفارت افغانستان در دهلی‌نو در واکنش به این خبر به «اسپوتنیک» گفت: این گزارش‌ها به هیچ عنوان صحت ندارد.

هفته گذشته «جئو نیوز» نیز گزارش داد: «عمران خان» نخست وزیر پاکستان گفته است که پس از تکمیل روند خروج نظامیان امریکایی از افغانستان وضعیت در منطقه دچار تغییرات جدی می‌شود و هند «بزرگترین بازنده» در افغانستان و این تغییرات خواهد شد.

وی اظهارداشت: در آن زمان هند با بزرگترین مشکل در افغانستان روبرو خواهد شد؛ هند میلیاردها دالر در افغانستان سرمایه‌گذاری کرده، کشوری که وضعیت آن بسیار پیچیده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر