15:43 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یومانا: گزارش‌هایی نشر شده از موارد جدی نقض حقوق بشر در افغانستان به سبب افزایش حملات نظامی مداوم در سراسر این کشور نگران‌کننده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، یوناما روز چهارشنبه، بیست‌وسوم سرطان، با نشر بیانیه‌ای گفته است که گزارش‌های مربوط به قتل، بدرفتاری، آزار و اذیت و تبعیض گسترده در افغانستان باعث ترس و ناامنی شده است و به افرادی که چنین عمل‌کردی را انجام می‌دهند، باید پاسخ‌گو باشند.


سازمان ملل متحد تأکید کرده است که مردم افغانستان به ویژه زنان در گذشته مورد تبعیض شدید قرار گرفته‌اند. از این رو، طرف‌ها مکلف‌اند تا به حقوق بشر و کرامت مردم افغانستان به ویژه زنان و دختران احترام بگذارند.

در همین حال، سازمان ملل متحد تصریح کرده است که بهترین راه برای پایان دادن آسیب به غیرنظامیان، مذاکره و گفت‌وگوهای صلح است و این روند باید مجدداً تقویت شود.

به گفته نماینده‌گی سازمان ملل متحد، دو طرف باید گفت‌وگوهای صلح، حفاظت از زیرساخت‌های افغانستان را که نگرانی واقعی مردم این کشور است، در اولویت کار خود قرار دهند.

از سویی هم این سازمان خواسته است تا در روزهای عید آتش‌بس اعلام شود؛ زیرا این کار به مذاکرات پایدار و معنا‌دار صلح کمک کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر