16:15 02 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 71
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه چین از سازمان همکاری شانگهای خواسته است تا دربرابر عقب نشینی امریکا از افغانستان و علیه اینکه مشکل این کشور را به گردن کشورهای منطقه بیندازد، اقدام کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر خارجه چین امروز در نشست وزرا در قالب گروه تماس سازمان همکاری شانگهای با افغانستان در دوشنبه، گفت: "مقاومت در برابر تلاش های ایالات متحده برای کنار گذاشتن مسئولیت ضروری است. ایالات متحده آغازگر مسئله افغانستان بود، آنها نمی‌توانند فقط روی برگردانند و دست های خود را بشویند، حتی مشکلات بیشتری برای دولت افغانستان ایجاد کنند و این بار را به دوش کشورهای منطقه بگذارند."
یی افزود: ایالات متحده اخیراً آمادگی خود را برای کمک به افغانستان در حفظ ثبات و مقاومت در برابر هرج و مرج و برقراری صلح نشان داده است. هر یک از طرفین باید تلاش کند تا ایالات متحده به تعهدات خود عمل کند، تا سهم خود را افزایش دهد، به ویژه با هوشیاری در تلاش برای آسیب رساندن به امنیت منطقه از طریق هرج و مرج در افغانستان."
قرار است فردا پنج‌شنبه، 24 سرطان نشستی به رهبری رئیس‌جمهور غنی و با حضور رهبران سیاسی در کابل برگزار شود تا دربارۀ آجندا و زمان سفر هیئت جمهوری اسلامی افغانستان برای گفت‌وگو با طالبان به دوحه، تصمیم گرفته شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر