17:33 29 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزرای خارجه افغانستان و چین، در مورد اوضاع سیاسی و امنیتی افغانستان، روند صلح، گسترش همکاری‌های همه‌جانبه در امر مبارزه با تهدیدات مشترک، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در حاشیۀ چهارمین نشست سازمان همکاری شانگهای امروز محمد حنیف اتمر با وانگ‌یی وزیر امور خارجۀ جمهوری خلق چین دیدار و درمورد افغانستان بحث کردند.


وزیر خارجه افغانستان، روی افزایش حملات و خشونت‌ها از جانب طالبان در تبانی با جنگ‌جویان خارجی و گروه‌های تروریستی منطقه‌یی وبین‌المللی به‌ویژه گروۀ تروریستی ترکستان شرقی در افغانستان صحبت نمود، بر اقدامات فوری در جهت محار این تهدیدات که ثبات و رفاه منطقه را به مخاطره انداخته است، تأکید کرد.
درعین حال، آقای یی، ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها توسط طالبان و گروه‌ها تروریستی منطقه‌یی و بین‌المللی در افغانستان، از خواست کشورش برای جلوگیری از مبدل شدن افغانستان به پناهگاه امن تروریستان به وزیر امور خارجه اطمینان داد.
وزیر امور خارجۀ چین استقرار صلح و ثبات پایدار را در افغانستان بدون ملاحظات جیوپولتیک به نفع کشورش دانسته و بر تعهد همکاری‌های همه‌جانبه چین با مردم و دولت افغانستان، تأکید کرد.
قرار است فردا پنج‌شنبه، 24 سرطان نشستی به رهبری رئیس‌جمهور غنی و با حضور رهبران سیاسی در کابل برگزار شود تا دربارۀ آجندا و زمان سفر هیئت جمهوری اسلامی افغانستان برای گفت‌وگو با طالبان به دوحه، تصمیم گرفته شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر