15:10 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 25
ما را در دنبال کنید

مسکو بیانیه طالبان را درباره آتش بس، خوشبینانه ارزیابی می نماید.

به گزاش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف نمانیده رئیس جمهور روسیه در بخش افغانستان و مدیر بخش دون آسیا وزارت خارجه روسیه، اظهار داشته است که بیانیه طالبان در مورد آتش بس سه ماهه مشروط به آزادی 7000 زندانی و محرومیت از "لیست سیاه" سازمان ملل، خوشبینانه می باشد.

قرار است کنفرانس بین المللی "آسیای مرکزی و جنوبی: ارتباط منطقه ای. چالش ها و فرصت ها" امروز و فردا در تاشکند در حال برگزاری است.

کابلوف در حاشیه کنفرانس با اظهار نظر در مورد این بیانیه گفت: "البته ، اگر حداقل سه ماه هم باشد، باز هم خوب است. اما اگر در یک دوره طولانی آتش بس وضع گردد، به مراتب بهترتر می باشد".

پیش از این، کانال تلویزیونی 1TV News  افغانستان، به نقل از مذاکره کننده مقامات افغانستان، نادر نادری، گفته بود که مذاکره کننده طالبان گفت که طالبان آتش بس سه ماهه را اعلام می کند، مشروط به این که 7000 زندانی طالبان آزاد گردند و جنبش ایشان از لیست سیاه سازمان ملل متحد. حذف گردد.

در سال 2020، مقامات واشنگتن و طالبان اولین توافقنامه صلح در بیش از 18 سال جنگ را در دوحه امضا کردند. این امر برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان در مدت 14 ماه و آغاز گفتگوی بین افغانی پس از تبادل زندانیان پیش بینی شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر