15:52 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دادستانی کل کشور اعلام کرده است که در مورد تیرباران ۲۲ عضو کماندوهای ارتش توسط طالبان در ولایت فاریاب تحقیق می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، دادستانی کل افغانستان امروز پنج‌شنبه (15، جولای)، با نشر یک خبرنامه اعلام کرد: "قرار اطلاعات نشر شده از طریق رسانه‌های همگانی، تعدادی از منسوبین قهرمان وزارت دفاع ملی در ولایت فاریاب که در حالت بی‌دفاعی قرار داشتند، توسط عناصر "ضد‌بشریت با ضربات گلوله به گونۀ بی‌رحمانه" به شهادت رسیده‌اند".

دادستانی کل افغانستان این عمل‌کرد گروه طالبان را غیر انسانی و اسلامی دانست: "لوی څارنوالی ج.ا.ا به ارگان‌های امنیتی-کشفی هدایت صادر نموده است تا در همآهنگی با ریاست څارنوالی مبارزه با جرایم بین‌المللی، این رویداد را در روشنایی قوانین به گونۀ همه‌جانبه بررسی نموده و یافته‌های خویش را غرض تحقیق و تعقیب عدلی و مجازات مرتکبین آن؛ با لوی څارنوالی کشور شریک سازد".

در ادامه این خبرنامه آمده است که دادستانی کل افغانستان با درنظر داشت این‌که فرهنگ معافیت از مجازات در جرایم، مخصوصاً جرایم بین‌المللی وجود نداشته، عاملین این جنایات را مورد مجازات قرار خواهد داد.

قابل یادآوری‌ست که 22 عضو کماندوهای ارتش در 26 جوزای سال جاری پس از سقوط ولسوالی دولت‌آباد فاریاب، توسط جنگ‌جویان طالبان تیرباران شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر