13:34 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

روز گذشته عملیات سه هواپیمای ای ۲۹ (A29) افغانستان بر مواضع طالبان در ولسوالی سپین بولدک کندهار به دلیل هشدار نیروهای دفاع هوایی پاکستان لغو شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گفت و گوی صوتی نیروهای دفاع هوایی پاکستان با پیلوت افغانستان که از سوی منابع حکومتی به طلوع نیوز رسیده است نشان می‌دهد، که این نظامیان پاکستانی به هواپیماهای افغانستان هشدار می‌دهند که به مرز نزدیک شده اند.

اما یک مقام نظامی افغانستان در یک پیام صوتی ادعا می‌کند، که نیروهای دفاع هوایی پاکستان به هواپیماهای ارتش افغانستان هشدار دادند که به هجده کیلومتری نقطه صفری مرز سپین بولدک و چمن نزدیک نشوند.

این منبع گفته است، که هواپیماهای جنگی افغانستان به دلیل نداشتن توان مقاومت در برابر سیستم دفاع هوایی پاکستان عملیات را انجام ندادند و ناگزیر برگشتند.

در همین حال، پس از آن که پاکستان اظهارات صالح، را در باره واکنش نظامیان پاکستانی دربرابر"هر گونه تلاش برای تسخیر بندرگاه سپین بولدک" رد کرد اکنون امرالله صالح باردیگر درپاسخ به پاکستان گفته است:"بیش از ۲۰سال که پاکستان از وجود شورای کویته یا حضور رهبران هراس‌افگن طالب را در خاک خود انکار کرده است".

وی افزوده است: "کسانی که با این طرح (پاکستان) چی افغانستانی یا خارجی آشنا هستند و دقیقن می‌دانند که صدور اعلامیه انکار (از سوی پاکستان) تنها یک پاراگراف از پیش نوشته شده است".

یادآوری می کنیم، که چند روز پیش کنترل گذرگاه اسپین بولدک از دست نیروهای دولتی افغانستان بیرون و به کنترل جنگجویان گروه طالبان افتاد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر