09:33 26 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون رئیس کمیسیون اروپا گفت، که اتحادیه اروپا قاطعانه از روندهای فراگیر در افغانستان به خاطر راه حل سیاسی درگیری های در این کشور پشتیبانی می کند.

به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل معاون رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت، اتحادیه اروپا قاطعانه از روندهای فراگیر در افغانستان از طریق راه حل سیاسی درگیری در این کشور پشتیبانی می کند.

او در مراسم گشایش نشست بین المللی دو روزه زیر عنوان «آسیای مرکزی و جنوبی: اتصال منطقه ای، چالش ها و فرصت ها گفت، که ما از روندهای فراگیر برای حل مسئله سیاسی افغانستان از طریق گفت و گوها پشتیبانی می کنیم. 

در این نشست رئیسان جمهور ازبیکستان و افغانستان شوکت میرضیایف و اشرف غنی، نخست وزیر پاکستان عمران خان، معاون رئیس کمیسیون اروپا ژوزپ بورل، وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه سرگئی لاوروف شرکت دارند.

بورل در این کنفرانس گفت: "اتحادیه اروپا قاطعانه برای پروسه های فراگیر افغانستان، که توسط مذاکرات از طریق یک راه حل سیاسی برای درگیری هدایت می شود، ایستاده است".

به نظر وی، پیروزی نظامی شبه نظامیان طالبان (که در فدراسیون روسیه به عنوان تروریست شناخته شده و ممنوع است) منجر به منزوی شدن کل منطقه خواهد شد.

بورل خاطرنشان کرد، که در آینده، همکاری بین افغانستان و اتحادیه اروپا بر اساس دستاوردهای دموکراتیک که طی یک دهه گذشته در این کشور اتفاق افتاده است، ساخته خواهد شد. معاون رئیس کمیسیون اروپا افزود: "به ویژه برای زنان، هنگامی که ما در مورد حقوق بشر، حمایت از اقلیت ها، تقویت نهادهای دولتی و مبارزه با فساد صحبت می کنیم".

یادآوری می کنیم، که در افغانستان درگیری بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان طالبان در ماه های پسین افزایش پیدا کرد، که مناطق قابل توجهی را جنگجویان گروه طالبان در مناطق روستایی تصرف کرده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر