21:25 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرپرست هیات طالبان گفت: تقریباً 10 ماه است که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در حال انجام است، برخی از مشکلات وجود دارد و پیشرفتی حاصل نشده،ما تلاش خود را کرده‌ایم تا گفت‌وگوها به نتیجه مثبت برسد.

 به گزارش اسپوتنیک، ملاعبدالغنی برادر، رهبر سیاسی طالبان (ممنوع در روسیه) در دوحه امروز شنبه گفت که مذاکرات با دولت حدود 10 ماه است که ادامه دارد ولی به پیشرفت ملموسی که انتظار می رود منجر نشده است.

برادر در سخنرانی خود که توسط محمد نعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتر منتشر شد، تأكید كرد، "گفتگوهای داخل افغانستان نزدیک به ده ماه در اینجا ادامه دارد، و متاسفانه، برخی از مشکلات وجود دارد و هیچ پیشرفتی همانطور که انتظار می رود وجود ندارد.

وی افزود: "امارت اسلامی افغانستان تمام تلاش خود را انجام داده است که منجر به نتیجه مثبت مذاکرات شود" ، خاطرنشان کرد که "ما باید به بی اعتمادی پایان دهیم و برای اتحاد مردم تلاش کنیم و قاطعانه در برابر همه تلاشهایی که تمامیت ارضی و وحدت ملی را تهدید می کند بایستیم ".

وی تأکید کرد که "امارت اسلامی افغانستان اجازه هیچ تلاشی برای تضعیف تمامیت ارضی را نمی دهد".

مذاکرات میان هیات اعزامی جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در قطر امروز شنبه (26 سرطان) آغاز شد. این مذاکرات قرار است به‌مدت 2 روز در دوحه برگزار شود.

هیأت طالبان را در این گفت‌وگوها، «ملا عبدالغنی برادر»، معاون سیاسی این گروه رهبری می‌کند. 

هیأت افغانستان روز گذشته به ریاست عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی این کشور به دوحه، پایتخت قطر رفت. عبدالله پیش از عزیمت به دوحه، در یک نشست خبری گفت که هیأت اعزامی با صلاحیت کامل به دوحه می‌رود و او امیدوار است که گفت‌وگوهای این هیأت با طالبان به نتیجه برسد.

برخی از منابع دولت انتقالی، آتش بس دائمی و آزادی زندانیان طالبان را از موضوعات اصلی نشست امروز عنوان کردند. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر