12:56 19 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ملی افغانستان از دیدار وزیر دفاع این کشور با کاردار امریکا در کابل خبر داد. 

دیدار حمدالله محب با کاردار امریکا 
Office of the National Security Council of the Islamic Republic of Afghanistan

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی افغانستان امروز یکشنبه ۲۷ سرطان ۱۴۰۰ نوشت: ستر جنرال بسم الله "محمدی" سرپرست وزارت دفاع ملی پس از ظهر امروز؛ با "راس ویلسون" سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان و “ادمیرال ویسلی” قوماندان نیروهای حمایتی امریکا در افغانستان، در مقر وزارت دفاع ملی ملاقات کرد.
این وزارت افزوده است، که در این دیدار دو طرف در مورد اوضاع جاری امنیتی در کشور، روند مذاکرات صلح، آموزش نیروهای دفاعی و امنیتی و کمک های مالی و تسلیحاتی با نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان بحث و تبادل نظر نمودند.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که سرپرست وزارت دفاع ملی از کمک و همکاری های دوام دار ایالات متحده امریکا به نیروهای دفاعی و امنیتی و مردم افغانستان اظهار قدردانی نمود.
در پایان وزارت دفاع ملی افغانستان افزوده است، که در مقابل سفیر ایالات متحده امریکا بر ادامه تعهدات این کشور مبنی بر حمایت از روند گفتگو های صلح، کمک های مالی و تسلیحاتی به نیروهای امنیتی، اهدای هواپیما های جنگی و لوژستیکی به قوای هوایی کشور و ادامه آموزش های مسلکی به نیروهای افغانستان تاکید ورزید.

یادآوری می کنیم، که تاکنون بیش از نود درصد از نیروهای امریکایی و ناتو افغانستان را ترک کرده اند و قرار است تا یازده سپتامبر همه نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر