14:31 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه اعلام کرد که محمدحنیف اتمر، وزیر امور خارجه کشور با راس ویلسون، سرپرست سفارت امریکا در کابل، قرارداد واگذاری اراضی و املاک واقع در ساحه جنوبی این سفارت را امضا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در اعلامیه وزارت خارجه افغانستان امروز دوشنبه (19، جولای)، آمده است که محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز با آقای راس ویلسون شارژدافیر سفارت ایالات متحدۀ امریکا در کابل دیدار و در مورد تقویت روابط دوجانبه، تازه‌ترین تحولات در روند صلح صحبت نموده، قرارداد واگذاری اراضی و املاک واقع شده در ساحۀ جنوبی سفارت امریکا را امضا کرد.

استقبال افغانستان از اعلامیه مشترک نماینده‌گی‌های دیپلماتیک
Facebook Ministry of Foreign Affairs of Afghanistan (MFA) tSp1onsorne3ueddh

اعلامیه می افزاید که  وزیر خارجه کشور از کمک‌های ایالات متحده به افغانستان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه از اِعطای ۳.۳ میلیون دوز واکسین کووید ۱۹ ساخت شرکت دارو سازی"جانسون اند جانسون" و ارسال اولین محمولۀ آن به‌کشور، ابراز سپاس و قدردانی نمود. در ادامه آقای اتمر بر اهمیت تداوم همکاری‌ها میان کابل و واشنگتن در مرحلۀ پسا خروج نیروهای حمایت قاطع از افغانستان، و فصل نو روابط افغانستان با جامعهٔ جهانی صحبت کرد.

آقای ویلسون نیز از ادامهٔ کمک‌های امریکا در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی و حمایت ایالات متحده از فرآیند صلح و دریافت راه حل سیاسی به معضل افغانستان، به آقای اتمر اطمینان داد.

وزیر امور خارجه و شارژدافیر سفارت ایالات متحده در پایان دیدار و گفتگوهای خود، قرارداد واگذاری املاک واقع شده در ساحۀ جنوبی سفارت امریکا را در تالار کنفرانس‌های قصر ستوری وزارت امور خارجه، امضاء کرده و اسناد آنرا مبادله نمودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر