07:36 25 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 114
ما را در دنبال کنید

عضو هیأت مذاکره‌کننده دولت می‌گوید که گروه طالبان کشورهای ترکیه، ایران و قطر را به خشم آورده است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالحفیظ منصور، عضو هیأت مذاکره‌کننده دولت با طالبان در فیس‌بوک اش نگاشته است که ما یقین داریم که طالبان اهل صلح و تفاهم نیستند اما نشست های اخیر کشور های مختلف را فهماند که طالبان را تا هنوز نشناخته اند.

در ادامه این نوشته آمده است: "در آغاز ترکیه فکر می کرد میتواند میزبان خوبی برای گفتگو های صلح افغانستان باشد،اما طالبان با عدم حضور شان در نشست استانبول برنامه ترکیه را نقش بر آب کردند و بدین صورت چهره دیگر خود را به ترکیه نشان دادند.

آقای منصور می افزاید: "ایران بدین باور بود که قادر است نقش سازنده ای در جهت تامین صلح افغانستان ایفا کند. روی تماس ها و همکاری های چند ساله اش با طالبان حساب باز کرده بود،مقامات ارشد ایران در تمجید از طالبان راه افراط پیمودند،ولی در میز مذاکره طالبان به هیچ یک از پیشنهادات ایران گوش ندادند و در فرجام ایران دریافت که دستش در این معامله تهی است".

این عضو هیأت مذاکره‌کننده دولت می‌گوید که در آخرین مورد خوش‌بینی‌های قطر نیز در این باب به یاس تبدیل شد.

به گفته او، کشور قطر بیش از همه امید وار بود که می تواند طالبان را برای ختم جنگ و ایجاد یک دولت مشارکتی ترغیب نماید،لیکن نشست دو روزه در دوحه بی ثمر پایان یافت و اکنون مقامات قطری در پی باز نگری سیاست شان افتاده اند.
عبدالحفیظ منصور می‌گوید که سه کشور یاد شده ترکیه، ایران و قطر به «غیظ» افتاده‌اند و خشم‌شان را از طالبان تکرار می‌کنند.

نشستی که قرار بود به میزبانی ترکیه برگزار شود، به دلیل حاضرنشان طالبان برای شرکت در آن لغو شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر