22:57 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده از گروه طالبان خواسته تا دست از تخریب زیربناها در افغانستان برداشته و متعهد به حفاظت از غیرنظامیان باشد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز" ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا،‌ روز گذشته (دوشنبه28سرطان)  با نشر خبرنامه‌ای، ضمن استقبال از نشست دو روزۀ بین‌الافغانی در شهر دوحه گفته که تنها تفاهم و مذاکره می‌تواند به جنگ در افغانستان خاتمه بخشد.

وی افزوده:" ایالات متحده طالبان را ترغیب می‌کند تا به تعهدات شان برای حفاظت از زیربناهای افغانستان، حفاظت از غیرنظامیان و همکاری در زمینۀ امدادرسانی بشری پابند باشند."

نشست دو روزه، رهبری شورای عالی مصالحه ملی با نمایندگان گروه طالبان به تاریخ 17 و 18 جولای در دوحه قطر برگزار شد و با صدور یک اعلامیه مشترک پایان یافت.در این اعلامیه تاکید شده که گفتگوهای صلح ادامه خواهد یافت.

گفتنی است ایالات متحده در حالی از طالبان خواسته که از تخریب زیربناها در افغانستان دست بردارد که چند روز پیش نادر نادری رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفت که طالبان در چند ماه اخیر 260 ساختمان دولتی را در 116 ولسوالی در 29 ولایت به طور تخریب کرده‌اند.

همزمان با آغاز خروج نیروهای خارجی از افغانستان، جنگجویان طالبان بر خلاف تعهد رهبری‌شان، حملات شان را در نقاط مختلف کشور افزایش داده‌اند و برخی مناطق را نیز تصرف کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های نهادهای ملی و بین‌المللی، طالبان پس از تصرف مناطق ملکیت‌های عامه را تخریب کرده و دست به نقض گسترد حقوق بشری زده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر