01:44 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر پاکستان می‌گوید که تحمیل یک دولت با زور منجر به حل و فصل درگیری در افغانستان نمی شود

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در جریان دیدار با زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در شهر اسلام آباد تاکید کرد تنها یک توافق به دست آمده از طریق مذاکرات، صلح و ثبات پایدار را در افغانستان به ارمغان می آورد.

خان در این دیدار هشار داد که اشغال کابل با زور نظامی راه‌حلی برای پایان دادن به درگیری‌ها در افغانستان نیست؛ آشتی سیاسی که قبلا مورد مذاکره قرار گرفته، تنها راه برای دستیابی به صلح و ثبات در این کشور است.

او به تلاش‌های سازنده پاکستان برای تسهیل روند صلح افغانستان اشاره کرده و گفت که افزایش درگیری‌ها و بی‌ثباتی در این کشور به نفع پاکستان نبوده و این وضعیت باعث بروز موج مهاجرت و مشکلات جدی امنیتی برای اسلام‌آباد خواهد شد.

خان حمایت پاکستان از افغانستان مسالمت‌آمیز، باثبات و متحد را بار دیگر یادآورد و تصریح کرد که صلح پایدار در افغانستان برای اتصال اقتصاد منطقه‌ای راه‌هایی ایجاد خواهد کرد.

سفارت آمریکا در اسلام‌آباد نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که خلیل‌زاد در این دیدار بر فوریت برقراری آشتی جامع سیاسی میان دولت افغانستان و طالبان تاکید کرده است.

براساس این بیانیه، ادامه جنگ در افغانستان خطری برای تمام کشورهای منطقه بوده و برقراری صلح به اتصالات منطقه‌ای و افزایش تجارت و توسعه کمک خواهد کرد.

در بیانیه فوق همچنین آمده است که ارائه حمایت ملموس و مالی برای موفقیت نهایی روند صلح افغانستان مثل روابط بلندمدت اسلام‌آباد و کابل حائز اهمیت حیاتی بوده و آمریکا متعهد است برای تحقق بخشیدن این چشم‌انداز مسئولیت خود را بپذیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر