07:50 26 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

ریاست امور مهاجران و برگشت‌کننده‌گان می‌گوید که جنگ‌های اخیر در ولایت بیش از 22 هزار خانواده را بیجا ساخته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، به‌گفتۀ مسؤولان ریاست امور مهاجران و برگشت‌کننده‌گان کندهار، بیجاشده‌گان در این ولایت در وضعیت دشواری شب و روز می‌گذرانند.

در همین حال، مسؤولان شفاخانه حوزه‌یی کندهار نیز می‌گویند که صدها تن که در نتیجۀ جنگ‌ها در شهر کندهار زخمی شده‌‎اند، به شفاخانه انتقال یافته‌اند و این شفاخانه برای تداوی این مجروحان اختصاص یافته‌است.

داوود فرهاد، آمر شفاخانه میرویس کندهار گفت: «این هفته برای ما بسیار یک هفتۀ پرکار و مصروفی بود. مجروحین زیادی داشتیم. ما اکنون تنها برای موارد اضطراری خدمات ارایه می‌کنیم و از مریضادی عادی معذرت خواسته‌ایم».

جمیله، یکی از بیجاشده‌گان نیز افزود: «پسرم شهید شد. ما از خانه فرار کردیم و هیچ».

نزدیک به سه هفته می‌‎شود که چندین حوزه در داخل شهر کندهار گواه درگیری‌ها استند و تقریباً تمام ولسوالی‌های مهم در پیرامون شهر به دست طالبان افتاده‌اند.

باشنده‌گان شهر کندهار حتا در روزهای عید هم از جنگ در امان نمانده‌اند.

سردار محمد می‌گوید که برادرش در جنگ‌ها زخمی شده‌است: «ناامنی در همه‌جا زیاد شده‌است. ترور و وحشت بسیار زیاد شده حالا نسبت به گذشته».

سید قدرت‌آغا، باشندۀ کندهار نیز افزود: «خانوادۀ ما از جنگ بسیار آسیب دیده‌اند. تنها خانوادۀ من نه، بل‌که بسیاری از خانواده‌ها در کندهار در جنگ کندهار آسیب دیده‌اند».

اما مقام‌های محلی در کندهار می‌گویند که ناامنی‌ها در این ولایت مهار خواهند شد و در صفوف پولیس نیز اصلاحات به‌میان خواهد آمد.

سالم احساس، فرماندۀ پولیس کندهار بیان داشت: «بر آنعده از پولیس که اتهام‌هایی وجود دارند از چوکات پولیس خارج می‌کنیم و به پنجۀ قانون می‌سپاریم».

از نزدیک به سه هفته به این سو، جنگ میان نیروهای دولتی و طالبان در حوزه پنجم شهر کندهار ادامه دارد و ولسوالی‌های ارغنداب، پنجوایی و دند در نزدیک شهر هم به دست طالبان افتاده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر