07:27 06 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

نزدیک به 35 افغان همکار با نیروهای امریکایی به دو پایگاه نظامی این کشور در کویت و قطر مستقر خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، مقام های امریکایی قصد دارند تا حدود 35 هزار افغان را که منتظر ویزای امریکا هستند، به دو پایگاه نظامی در کویت و قطر مستقر کنند. این نوشته در نسخه الکترونیکی وال استریت ژورنال منتشر شده است.

به گفته منابع این نشریه: "ارتش امریکا در تلاش است تا 35 هزار مترجم افغان همراه با خانواده های شان به دو پایگاه نظامی امریکا در کویت و قطر مستقر کند". در این نوشته در مورد کسانی صحبت شده است که زندگی شان از طرف جنگجویان گروه طالبان زیر تهدید قرار دارد.

در این پایگاه های نظامی حداقل 18 ماه زندگی برای افغان‌ها را فراهم می‌شود، آنها تا زمان بررسی مسائل صدور ویزای مهاجرت شان در این پایگاه حضور خواهند داشت. انتظار می‌رود هزینه این کار "چند صد میلیون دالر" باشد.

بربنیاد اطلاعات رسانه های غربی، نزدیک به 18 افغان همکار با نیروهای امریکایی از جمله ترجمان ها همراه با حدود 53 هزار فامیل شان انتظار دریافت ویزای مهاجرت ایالات متحده امریکا را می‌کشیدند. به دلیل طولانی بودن روند دریافت ویزا، تصمیم گرفته شد که آن‌ها را انتقال دهند.

روزنامه نیویورک تایمز می نویسد که انتقال آنها از افغانستان بخاطر روند بررسی صدور ویزای امریکا، همچنان برگشت دوباره آنها را به افغانستان تضمین نمی‌کند، در صورت که آنها جواب رد دریافت کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر