22:19 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

گروه طالبان در واکنش به حملات هوایی اخیر از سوی ارتش امریکا به حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان می گوید که که این گونه حملات سرپیچی علنی از توافق‌نامه صلح دوحه است و عواقبی در پی خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان (ممنوع در روسیه) ، با نشر یک اعلامیه گفته است که نیروهای اشغالگر امریکایی شب گذشته به بخش های از ولایت کندهار و هلمند حملات هوایی انجام داده اند. که در نتیجه آن به مردم ملکی و شماری از جنگجویان این گروه تلفات وارد شده است.

او تاکید دارد که این گروه چنین حملات را محکوم و سرپیچی علنی از توافقنامه‌ی امضا شده می‌داند، که عواقبی خواهد داشت.

سخنگوی گروه طالبان همچنان می افزاید که اشرف غنی رئیس اداره کابل روز گذشته در قول اردوی نیروهای کماندوی اعلام کرد که در شش ماه آینده برنامه عملیات های بزرگ را دارند. این گروه هشدار می دهد که مسئولیت هر گونه تحول نظامی در شش ماه آینده به دوش رهبران دولت افغانستان خواهد بود. جنگجویان این از مناطق تحت کنترل شان با جدیت دفاع خواهند کرد و در صورت دوام جنگ این گروه به حالت دفاعی اکتفا نخواهد کرد.

در ادامه اعلامیه گروه طالبان آمده است که طالبان موقف اصولی و مسالمت‌آمیز دارد، اما دشمنان خارجی و داخلی آن‌ها گام‌های ضد صلح بر می‌دارند و هیچ آمادگی برای مصالحه ندارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر