22:24 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 14
ما را در دنبال کنید

عبدالسلام حنفی در قطر طی نشستی با نمایندگان کشورهای خارجی اعلام کرد که در سیاست صلح ما تغییری ایجاد نشده است و همچنان بر حل بحران افغانستان از راه گفت‌وگو تاکید داریم.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالسلام حنفی معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر طی نشست آنلاین با نمایندگان کشورهای خارجی اظهار داشت که تمام افغان‌ها باید در امنیت و ترقی افغانستان سهم داشته باشند.

یکی از آژانس های غربی اظهار داشته است که این نشست آنلاین را «جینان فرانکو پتروزیلا» ی ویژه ایتالیا بر عهده داشت و درباره وضعیت جاری افغانستان، روند صلح، آزادی زندانیان طالبان، خروج نام رهبران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل و برخی موضوعات دیگر تحت غور و بررسی قرار گرفت.

حنفی در این نشست گفت که در سیاست طالبان تغییری درباره صلح ایجاد نشده است و طالبان خواستار حل بحران افغانستان از مسیر گفت‌وگو است.

عبدالسلام حنفی اظهار داشت که طالبان با جهان در بخش حقوق بشر، آموزش و تعاملات همچنان متعهد است و از جامعه جهانی نیز می‌خواهد که در بازسازی افغانستان سهم فعال بگیرند.

از سوی دیگر، «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز اظهار داشت که طالبان ترجیح می‌دهد که مسئله افغانستان از راه گفت‌وگو حل شود، این گروه هیچ دستورکار خارجی ندارد، در امور کسی دخالت نمی‌کند و اجازه دخالت در امور داخلی افغانستان را نیز نمی‌دهد.

این در حالی است که دولت افغانستان طالبان را همواره تاکید کرده است که این گروه تمایل به حل منازعه از مسیر سیاسی را ندارد.

رئیس مرکز اطلاعات و رسانه‌های افغانستان می گوید که اگر طالبان متعهد به صلح هستند، پس چرا آتش‌بس را قبول نمی‌کنند. آنها تلاش می‌کنند تا امارت را ایجاد نمایند که این موضوع پذیرفتنی نیست.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر