13:20 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 52
ما را در دنبال کنید

کانادا به مترجمان افغان که با نیروهای ارتش این کشور همکاری کرده‌اند، پناهندگی خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه تورنتو استار به نقل از یک منبع آگاه در دولت کانادا گزارش داد، اتاوا شروع به بررسی درخواست‌های مهاجرت برای مترجمان افغان که با نیروهای کانادایی همکاری کرده بودند و اکنون توسط طالبان (گروه ممنوع در روسیه) تهدید می‌شوند، کرده است.

این روزنامه به نقل از مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت کانادا نوشت: بسیاری از شهروندان افغانستان برای کمک به کانادا در جریان ماموریت ما در افغانستان و پس از آن جان‌های خود را به‌خطر انداخته‌اند. اکنون آنها در معرض تهدید بیشتری از سوی طالبان قرار دارند و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا آنها را به محل امن منتقل کنیم.

روزنامه کانادایی خاطرنشان کرد که دولت مترجمان افغان که با ارتش کانادا و کارمندان سفارت کانادا در افغانستان همکاری کرده‌اند، کمک خواهد کرد. به گفته این روزنامه، برای انتقال آنها به کانادا، متقاضیان باید یک سری چک را انجام دهند.

یادآوری می‌کنیم، که جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا در 14 اپریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می و تکمیل آن تا 11 سپتمبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه می 2021، که در توافق نامه فبروری سال 2020 در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (گروه ممنوع در روسیه) به امضا رسیده است، متفاوت است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر