20:14 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

در پی تعهد جو بایدن به ادامه حمایت از افغانستان در تماس تلفنی با اشرف غنی، دولت آمریکا با اختصاص مبلغ صد میلیون دالر به پناهندگانافغانستان موافقت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز" جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده با اختصاص مبلغ 100 میلیون دلار از یک صندوق ویژه تأمین نیازهای مبرم و غیر منتظره پناهندگان به افغانستان موافقت کرد.

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن همچنین موافقت کرده مبلغ 200 میلیون دالر در قالب خدمات و تامین نیاز سازمان های دولتی پرداخت شود.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آپریل گذشته اعلام کرد که دولت بایدن با کنگره برای اختصاص کمک‌های غیرنظامی دیگر به افغانستان به مبلغ 300 میلیون دالر همکاری می‌کند.

روز جمعه بایدن در تماس تلفنی با اشرف غنی، همتای افغان خود متعهد شد که به حمایت از افغانستان ادامه دهد.

در این تماس رئیس جمهور آمریکا همچنین به همتای افغان خود گفت که ایالات متحده به حمایت خود از افغانستان، ابه ارزش 3،3 میلیارد دالر کمک های بشردوستانه به ارتش و کمک به رشد و شکوفایی آن ادامه خواهد داد.

یادآوری می‌کنیم، که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در 14 اپریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه می و تکمیل آن تا 11 سپتمبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه می 2021، که در توافق نامه فبروری سال 2020 در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (گروه ممنوع در روسیه) به امضا رسیده است، متفاوت است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر