19:35 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور داخله پاکستان گفته است که با آغاز تشدید جنگ در مرزهای مشترک افغانستان و پاکستان، نیروهای این کشور را در امتداد مرزی با افغانستان جابه‌جا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه «دان» چاپ اسلام آباد، روز شنبه، دوم اسد با نشر گزارشی گفته است که شیخ‌ رشید احمد، وزیر امور داخله این کشور از جابه‌ جای نیروهای منظم ارتش در نوار مرزی با افغانستان خبر داده است.

این روزنامه به نقل از رشید احمد نوشته است که این تصمیم در پی افزایش حملات طالبان بر شماری از گذرگاه‌های تجاری روی دست گرفته شده است.

وزیر امور داخله پاکستان هم‌چنان تصریح کرده است این تصمیمش نه تنها از ورود مهاجران افغان به پاکستان جلوگیری می‌کند، بلکه مانع ورود شبه نظامیان مسلح به خاک این کشور می‌شود.

شیخ رشید احمد گفته است که نیروهای نظامی از جمله نیروهای پاسبانان مرز، «نیروهای لویز و رنجر» در مرزهای مشترک با افغانستان مستقر می‌شوند تا از عبور غیرقانونی و قاچاق جلوگیری کنند.

او افزود که اوضاع نابسامان فعلی افغانستان ایجاب می‌کند که نیروهای منظم نظامی در امتداد مرزی مستقر شوند.

این تصمیم پس از آن گرفته شده است که طالبان برگذرگاه اسپین بولدک حمله کردند و این گذرگاه تجارتی را تصرف کردند.

پیش از پاکستان، تاجیکستان نیز از جابه‌جایی نیروهایش در امتداد مرزش با افغانستان خبر داده بود. این کشور  گفته بود که بیش از ۲۰ هزار نیرو را در مرزهایش با افغانستان مستقر کرده است.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر