09:36 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

در پی افزایش تنش ها میان نیروهای طالبان و کابل و پیشروی طالبان به سمت مرزهای کشورهای همسایه، شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان از استقرار نیروهای نظامی در مرز با افغانستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، در پی افزایش تنش ها میان نیروهای طالبان و کابل و پیشروی طالبان به سمت مرزهای کشورهای همسایه، شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان از استقرار نیروهای نظامی در مرز با افغانستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزیر کشور پاکستان طی سخنانی اعلام کرد که نیروهای امنیتی مستقر در مرز با افغانستان با نیروهای رسمی ارتش پاکستان جابه جا خواهند شد.

وی همچنین در توضیح چرایی این تصمیم تاکید کرد: وضعیت بی ثبات فعلی در افغانستان نیازمند استقرار نیروهای نظامی عادی در سرتاسر مرز یا افغانستان است.

وزیر کشور پاکستان همچنین از نگرانی اسلام آباد از حرکت پناهجویان افغان و همچنین شبه نظامیان حاضر در افغانستان، اعم از نیروهای طالبان به سمت مرزهای کشورش خبر داد و گفت: استقرار نیروهای نظامی عادی در مرزها منجر به جلوگیری از قاچاق و عبور غیر قانونی از مرز خواهد شد.

شیخ رشید احمد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اکنون زمان آن رسیده که سیاستمداران افغانستان و رهبری نیروهای نظامی این کشور بیاموزند که چطور با مشکلات خود مواجه شوند.

وی افزود: ما نمی خواهیم شاهد استفاده از خاک پاکستان به هر نیت و از سوی هر طرف در درگیری افغانستان باشیم و به رهبر افغانستان نیز نسبت به این موضوع اطمینان داده ایم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر