18:40 23 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شبکه شبکه تلویزیونی NBC گزارش می‌دهد که شماری زیادی از افغان‌ها نمی توانند به کابل سفر کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی NBC، با توجه به پیش‌روی جنگجویان گروه طالبان (ممنوع در فدراسیون روسیه)، شماری از شهروندان افغانستان که به امریکا منتقل می‌شوند، نمی توانند به کابل بیایند.

در این گزارش آمده است: "هزاران افغان که حق سفر به امریکا و ترک افغانستان را دارند، برای رسیدن به کابل با مرگ روبرو هستند، که توسط جنگجویان گروه طالبان کشته یا اسیر خواهند شد".

براساس این گزارش، همین هفته دولت امریکا به صدها افغان همکار با نیروهای امریکایی و مترجمین ایمیل ارسال کرده است، که وقت آن فرا رسیده است که آماده ترک کشور به ایالات متحده امریکا یا کشور سوم شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: "افغان‌ها برای ترک، باید به گونه مستقل به کابل بروند".

به گفته این شبکه، برخی از شهروندان افغانستان به مقام‌های امریکایی گفتند که نمی توانند به کابل بیایند، زیرا جاده ها زیر کنترل طالبان قرار دارد. ده ها افغان همچنان برای کمک مالی به موسسات خیریه در ایالات متحده مراجعه کرده اند، آنان نیز اعلام کردند که توانایی پرداخت هزینه سفر به پایتخت افغانستان را به تنهایی ندارند.

این شبکه همچنان به نقل از یک مقام امریکایی می نویسد که در حال حاضر امریکا تقریباً هیچ حضور نظامی ندارد، و نمی تواند زمینه حمل و نقل آنان را فراهم کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر