11:37 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ستاد فرماندهی مرکزی امریکا می‌گوید که حدود 95 درصد از نیروهای امریکایی از افغانستان خارج شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، سنتکام شام روز سه‌شنبه، پنجم اسد، با نشر توییتی گفته است که از آغاز روند خروجی نیروهایی امریکایی از افغانستان، وزارت دفاع این کشور 984 بار هواپیمایی c-17 را از افغانستان خارج کرده است و بیش از 17 هزار و 74 قطعه تجهیزات نظامی را برای تخریب به آژانس دفاع لجستیکی تحویل داده است.

ستاد فرماندهی مرکزی امریکا هم‌چنان گفته است که با خروج نیروهایی این کشور از افغانستان، هفت ساختمان را به ارتش افغانستان تحویل داده است.

با این حال جنرال کنت مکنزی، فرمانده ستنکام در افغانستان گفته است که امریکا طی چند روز گذشته، حملات هوایی خود را در حمایت از نیروهای امنیتی افغان افزایش داده است.

به گفته او در صورت ادامه حملات طالبان، امریکا آماده است که در هفته‌های آینده نیز حملاتش را بر مواضع این گروه ادامه دهد.

کنت مکنزی تصریح کرده است که او در دیدار با رییس جمهور غنی اطمینان داده است که امریکا به حمایت از نیروهای امنیتی افغان حملات هوایی خود را ادامه می‌دهد.

به همین ترتیب فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا گفته است که این کشور به پشیبانی لجیستکی، حمایت مالی، اشتراک اطلاعات و مشورت دهی با دولت و نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد.

گفتنی است که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان از اول ماه می آغاز شد. طبق اعلام کاخ سفید، قرار است که این روند تا آخر ماه آگست تکمیل شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر