19:49 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه امریکا، گفته است که برای انتقال افغان هایکه به نظامیان این کشور کمک کرده اند، کمیسیون تشکیل داده است.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده، در مورد ایجاد کمیسینون درگفتگو با شبکه خبری الجزیره اظهار داشته است.


بلینکن گفت: "ما متعهد به کمک به مترجمان افغان هستیم که بیش از 20 سال در افغانستان به ما کمک کرده اند و یک گروه کاری در وزارت امور خارجه برای هماهنگی تلاشها و تسهیل انتقال مترجمان افغان و خانواده های آنها به ایالات متحده ایجاد کرده اند.
وی خاطرنشان کرد که موضوع مستقر ساختن مترجمان افغانستان با کشورهای دیگر نیز در حال بحث است.
وزیر خارجه امریکا درمورد اینکه کویت با جابجایی افغان ها در پایگاه نظامی امریکا در این کشور موافقت کرده است یا نه، چیزی نگفت.
جو بایدن هفته گذشته گفت که اولین گروه از مهاجران تا پایان ماه به خارج از افغانستان منتقل می شوند، اما مقامات دولت وی جزئیات این برنامه را اعلام نکرده بودند.
این اولین گام دولت جو بایدن برای پذیرش حداقل 18 هزار شهروند افغانستان و خانواده های آنها به عنوان مهاجر به آمریکاست که در ظرف دو دهه گذشته در کشور خود برای ارتش آمریکا کار کردند و در پی خروج نیروهای آمریکایی، نگران تلافی طالبان هستند.
گفته می شود که شماری از مترجمان افغان تا به حال به دلیل کمک به سربازان آمریکایی و متحدانشان توسط شورشیان طالبان ترور شده و به قتل رسیده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر