21:36 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا برنامه های دفاعی برای تعمیر و بازسازی جنگنده‌های روسی در افغانستان را در سال 2022 خاتمه می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، جان سپکو بازرس ویژه امریکا برای افغانستان در گزارش سه ماهه جدید که به كنگره امریكا سپرده است، آمده است که نیروهای هوایی افغانستان طبق ابتکارات امریکا، بجای جنگنده های می-17 از چرخ‌بال‌های «UH-60 Black Hawk» استفاده خواهند کرد.


براساس این گزارش، تا روند انتقال جنگنده‌های UH-60 به افغانستان تکمیل نشود، شماری از این جنگنده‌ها درپارک‌ها باقی می مانند تا توانایی رزمی را فراهم کنند.
رئیس اداره بازرس ویژه امریکا برای افغانستان در جلسه توجهی با گروه «Defense Writers Group» قادر به ارائه گزارش نشد. وی افزود که در مورد برنامه های بعدی دولت امریكا در مورد Mi-17 در افغانستان اطلاعات اضافی ندارد.
سپکو خاطرنشان کرده است که تصمیم واشنگتن برای انتقال نیروی هوایی افغانستان از Mi-17 به UH-60 از نظر وی مشکل ساز است.
وی خاطر نشان کرد که آنها در گزارش قبلی، به این نتیجه رسیدیم که نیروی هوایی افغانستان با استفاده از بالگردهای شوروی سابق تقریباً 90-97، قوی بوده اند.
سپکو در عین حال افزود که تصمیم انتقال افغان ها به UH-60 جنبه های سیاسی دارد و از بحث در مورد چنین جزئیاتی خودداری کرد.
نیروی هوایی افغانستان اکنون نیمه آمریکایی و نیمه روسی است. هلی کوپترهای ترابری Mi -7 و Mi- 17 چند فروند هلیکوپتر تهاجمی Mi-24، که همگی ساخت روسیه هستند، در افغانستان خدمت می‌کنند. مشخص نیست که تعداد مجموعی این هلی کوپترها چند فروند بوده و چه مقدار از آن‌ها عملیاتی هست. چند سال پیش آمریکا متعهد به ارسال 160 فروند هلی کوپتر بلک هاوک دست‌دوم به افغانستان شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر