21:56 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با اشاره به رو آوردن پناهندگان افغانستانی به این کشور، از تشکیل کارگروه ویژه در این زمینه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با تأکید بر اینکه موضوع کاهش سطح روابط دیپلماتیک با افغانستان به هیچ عنوان در دست بررسی نیست، اظهار داشت: پاکستان هیچ مورد علاقه‌ای به انجام این کار ندارد.

زاهد حفیظ چودری افزود: چین نقش مهمی در منطقه دارد. چین و پاکستان خواهان صلح و ثبات در افغانستان بوده و هر دو کشور همیشه برای گفت‌وگوهای میان افغانستانی ها تلاش کرده اند. پاکستان همیشه تسهیل‌گر راه حل سیاسی مسائل افغانستان بوده است.

به گفته وی، وقت آن است که همه توان خود را معطوف به حل سیاسی مسئله افغانستان کنیم چرا که یک راه حل جامع سیاسی ضروری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با اشاره به انجام تحقیقات کامل درباره پرونده دختر سفیر افغانستان یادآور شد: در این راستا از 200 پرسنل امنیتی برای تحقیقات استفاده شده است. سفیر افغانستان و خانواده اش نیز باید با ما همکاری کنند تا این تحقیقات به نتیجه برسد.

وی گفت: در پاکستان حدود 3 میلیون مهاجر افغان وجود دارد. ما نمی خواهیم اوضاع امنیتی در این کشور بیش از پیش خراب شود زیرا توانایی پذیرش پناهندگان بیشتر را نداریم.

چودری افزود: ما معتقدیم پناهندگان افغان باید به کشور خود برگردند و یک کارگروه در زمینه پناهندگان تشکیل شده است. ما خواهان پایان دادن به خشونت و تحقق صلح در افغانستان بوده و می خواهیم مرزهای پاکستان افغانستان مرزهای امن نامیده شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر