19:51 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 71
ما را در دنبال کنید

فرمانده وای دوم قول‌اردوی 209 شاهین در جوزجان می گوید که طالبان با راه‌اندازی حمله‌های گسترده موفق به تصرف این ولایت نشده و با شکست روبه‌رو شده‌اند.

مسئولان در لوای دوم قول‌اردوی 209 شاهین در جوزجان می‌گویند، جنگ‌جویان پاکستانی در تبانی با طالبان قصد سقوط شهر شبرغان، مرکز این ولایت را داشتند که در این برنامۀشان ناکام شدند. به گفتۀ مسئولان، طالبان روزانه در حمله‌های هوایی و زمینی در جوزجان از 20 تا 40 کشته می‌دهند.

عبدالغنی نظامی، فرمانده لوای دوم قول‌اردوی 209 شاهین در جوزجان می‌گوید، شیخ مطیع‌الله، جنرال بازنشستۀ پاکستانی در تبانی با طالبان قصد سقوط مرکز این ولایت را داشت که ناکام شد.

به گفتۀ فرمانده لوای دوم قول‌اردوی 209 شاهین در جوزجان، طالبان با راه‌اندازی حمله‌های گسترده موفق به تصرف این ولایت نشده و با شکست روبه‌رو شده‌اند و نیز روزانه جسدها و زخمی‌های افرادشان را به ولسوالی‌ها و ولایت‌ها انتقال می‌دهند. او می‌افزاید، براساس آمارهایی که در دست دارند، نشان می‌دهد که طالبان در دو ماه پسین 700 کشته و 500 زخمی داده‌اند.

در همین حال، شماری از فرماندهان وابسته به مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان که در خط نخست نبرد با طالبان می‌رزمند، می‌گویند که شیخ مطیع‌الله، جنرال بازنشستۀ پاکستانی با طالبان در لشکرآرایی در برابر نیروهای امنیتی و سقوط مرکز جوزجان ناکام شدند و توانایی جنگ را از دست داده‌اند.

به گفتۀ آن‌ها، طالبان روزانه در حمله‌های هوایی و زمینی تلفات سنگینی را متقبل می‌شوند و شبانه به سمت ولسوالی‌های جوزجان و ولایت‌های جنوبی و حتی کشور پاکستان زخمیان و کشته‌شده‌گان‌شان را انتقال می‌دهند.

محمدصابر، از فرماندهان مارشال عبدالرشید دوستم می‌گوید که طالبان در چند هفتۀ پسین توانایی جنگ با نیروهای امنیتی را از دست داده و نیروهای امنیتی مناطق بیش‌تر به‌شمول روستاها را از کنترل این گروه بیرون کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر