20:53 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مقام‌های محلی در ولایت نورستان در شرق افغانستان می‌گویند که در پی جاری‌شدن سیلاب مرگبار در ولسوالی کامدیش این ولایت، 198 نفر ناپدید شده‌اند که از این میان، جسد 60 نفرشان پیدا شده است.

 به گزارش اسپوتنیک، وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث جزییات تازه تلفات و خسارات سیلاب در ولایت نورستان را اعلام کرد. سخنگوی این وزارت می‌گوید که سیلابی که چهارشنبه‌شب، ششم اسد، در ولسوالی کامدیش ولایت نورستان جاری شد، جان 60 تن را گرفته است.

احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، روز شنبه، نهم اسد، با تأیید این خبر به رسانه ها گفت که طبق گزارش ابتدایی ریاست آماده‌گی مبارزه با حوادث نورستان، بیش از 140 تن دیگر در اثر سیلاب ناپدید شده‌اند.

ولایت نورستان در ششم اسد شاهد وقوع سیلاب مدهش بود. سیلاب در روستای مهردیش ولسوالی کامدیش تلفات سنگین و خسارات هنگفت برجای گذاشته است.

به گفته عظیمی، 150 خانه مسکونی در این منطقه در اثر سیلاب تخریب شده است. هم‌چنان صدها هتکار زمین نیز از بین رفته است.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گوید که پنج تیم از سوی ریاست سره‌میاشت برای سروی، جست‌وجو و نجات به ساحه اعزام شده‌اند، اما تاکنون تماسی با این تیم‌ها برقرار نشده است.

در اثر جاری شدن سیلاب جاده‌های عمومی نیز در کامدیش نورستان تخریب شده است.

این موضوع سبب کندی در روند رسیده‌گی به آسیب‌دیده‌گان سیلاب شده است.

با این حال، وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث و مقام‌های محلی نورستان می‌گویند که در تلاش است تا هرچه زودتر به قربانیان رسیده‌گی کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر