06:22 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

منبع گفته است که قرار نیست شورای امنیت سازمان ملل متحد، احتمال اعزام نیروهای حافظ صلح به افغانستان را بررسی کند.

به گزارش اسپوتنیک، نماینده دایم هند در شورای امنیت سازمان ملل، در یک کنفرانس مطبوعاتی، تائید کرده است که سازمان ملل متحد برنامه‌ای برای بحث در مورد استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان جهانی در افغانستان پس از خروج نیروهای امریکایی و متحدان آنها ندارد.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل در ماه اوت مطرح خواهد شد، پاسخ داد: "فکر نمیکنم که به ایده صلح‌بانی در افغانستان برسیم."
او از گروه طالبان و حکومت افغانستان خواست تا از جنگ دست بردارند و به برای برقراری صلح بر میز مذاکره بنشینند.
در عین حال خاطرنشان کرد که شورای امنیت سازمان ملل احتمالاً "دیر یا زود" وضعیت افغانستان را در پرتو وخامت اوضاع در آن کشور مورد مطالعه قرار خواهد داد.
در افغانستان، درگیری بین نیروهای دولتی و طالبان وجود دارد، که مناطق قابل توجهی را در مناطق روستایی تصرف کرده و حملات را علیه شهرهای بزرگ آغاز کرده اند. بی ثباتی در افغانستان با وجود وعده های دولت امریکا مبنی بر تکمیل خروج نیروها از خاک افغانستان تا 11 سپتامبر در حال افزایش است.
در سال 2020، واشنگتن و طالبان در دوحه اولین توافقنامه صلح را در بیش از 18 سال جنگ امضا کردند. این قانون خروج نیروهای خارجی از افغانستان را در 14 ماه و آغاز گفتگوی بین الافغانی پس از تبادل اسرا پیش بینی می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر