02:58 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

شام امروز ساعت 7:52 انفجار سهمگینی شهر کابل را تکان داد. 

به گزارش اسپوتنیک، در پی انفجار امشب کابل تا کنون 4 کشته و 6 زخمی به درمانگاه های کابل منتقل شده اند. 

این انفجار برخاسته از یک موتر بمب بوده است، که هدفش خانه بسم الله محمدی سرپرست وزارت دفاع افغانستان بوده است. 

گواهان می گویند، که در زمان انفجار موتر بمب سرپرست وزارت دفاع در خانه نبوده و به خانواده اش هم آسیبی نرسیده است. 

در همین حال، فواد امان سخنگوی وزارت دفاع درفیسبوکش نوشته است، که به فضل پروردگار سترجنرال بسم الله محمدی وزیر دفاع ملی کاملا صحتمند و سلامت است.

روح الله احمدزی دیگر سخنگوی وزارت دفاع درباره انفجار و تندرستی سرپرست وزارت دفاع نوشته است:تروریستان یکبار دیگر افراد ملکی را هدف قرار دادند. انفجار در شیرپور شهر کابل در ساحه مسکونی و میان خانه های افراد ملکی رخ داده است. شایعات پخش شده در مورد هدف قرار دادن منزل ستر جنرال بسم الله "محمدی" وزیر دفاع ملی حقیقت ندارد و جناب وزیر صاحب از صحت کامل برخوردار اند.

استر جنرال بسم الله محمدی سرپرست وزارت دفاع افغانستان همچنان در تویترش نوشته است: نگران نباشید همه چیز خوب است. 

​در حالی، که جنگ در خانه بسم الله محمدی، میان مهاجمان و نیروهای امنیتی ادامه دارد. کابل اما یک ساعت است که اللهُ اکبر فریاد میزند.

میرویس استانکزی، سخنگوی وزارت داخله گفته است، که انفجار شام امروز در حوزه‌ی دهم امنیتی شهر کابل ناشی از موتر بمب‌گذاری شده بوده است. استانکزی همچنین گفته است، که انفجار در ساحه‌ی مسکونی رخ داده و پس از آن مهاجمان وارد خانه‌ها شده و به درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی پرداخته‌اند.

به‌گفته‌ی او، عملیات نجات غیرنظامیان به رهبری عبدالستار میرزکوال، سرپرست وزارت داخله جریان دارد و تا کنون ده‌ها نفر از سوی نیروهای قطعات خاص پولیس نجات داده شده‌اند. استانکزی افزوده است، که در حال حاضر عملیات تصفیوی نیز جریان دارد. او در مورد تلفات این حمله چیزی نگفته است.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر