07:22 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور افغانستان عصر امروز با وزیر امور خارجه افغانستان درباره چگونگی وضعیت افغانستان گفت و گو کردند. 

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز نوشت: رئیس جمهور محمد اشرف غنی عصر امروز با انتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا، صحبت تیلیفونی کرد.
ارگ افزوده است، که در این مکالمۀ تیلیفونی، هر دو جانب در خصوص روابط میان دو کشور و تداوم همکاری ایالات متحدۀ امریکا با افغانستان در عرصه های مختلف، بحث و تبادل نظر نمودند.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که وزیر امور خارجه امریکا ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها از سوی طالبان، یکبار دیگر از تداوم حمایت های کشورش از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اطمینان داد و بر نقش ایالات متحدۀ امریکا در تسریع روند صلح افغانستان، تاکید ورزید.
در پایان ارگ ریاست جمهور افزوده است، که همچنان در این تماس تیلفونی رئیس جمهور غنی و وزیر امور خارجه ایالات متحدۀ امریکا در مورد مسایل منطقوی و نقش کشورهای منطقه در روند صلح افغانستان، صحبت کردند.

یادآوری می کنیم، که پس از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان، جنگجویان گروه طالبان یورش های تهاجمی شان ار افزایش و ده ها ولسوالی را از کنترل نیروهای دولتی بیرون کردند. پس از آن شهروندان افغانستان در بیشتر شهرها در برابر جنگجویان گروه طالبان جنگ افزار به دست گرفتند تا نیروهای امنیتی و دفاعی را در مبارزه با جنگجویان طالبان یاری برسانند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر