19:28 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه کشور جنایات طالبان در یک ماه اخیر را وصف‌ناپذیر خوانده می‌گوید، این گروه تنها در یک ماه گذشته بیش از 3هزار تن غیر نظامی بیگناه را کشته اند.

 به گزارش اسپوتنیک، محمد حنیف اتمر، وزیر امور خارجه کشور در دیدار با سفرای و نمایندگان کشورهای همسایه گفت در نتیجه حملات جنبش طالبان (گروه ممنوع در روسیه) تنها در ماه گذشته بیشتر از 3000 تن کشته شده و حدود 300 هزار تن دیگر از   غیرنظامی در مرکز هلمند و 42 غیرنظامی دیگر در شهر کندهار زخمی شده اند.

آقای اتمر در این دیدار گفت: «جنایات جنگی طالبان وصف‌ناپذیرند و حملات جنگجویان این گروه در تبانی مستقیم با بیش از ده هزار تروریست منطقه‌یی صورت گرفته است».

وزیر امور خارجه اظهار داشت که گسترش حملات خونبار طالبان طی چند ماه اخیر سبب کشته‌شدن بیش از سه‌هزار انسان، آواره‌شدن بیش از سه‌صدهزار تن، و برهم‌خوردن نظم و ارایهٔ خدمات در نیمی از ولسوالی‌های کشور گردیده است. در حال حاضر، 18 میلیون انسان با وضعیت ناگوار بشری روبرو اند.

وزیر خارجه گفت که حملات طالبان در تبانی مستقیم با بیش از ده هزار تروریست منطقه‌یی (لشکر طیبه، تحریک طالبان پاکستان، انصارالله، جندالله، القاعده، جنبش اسلامی ترکستان شرقی، جنبش اسلامی ازبکستان) صورت گرفته است.

در این دیدار، کشورهای منطقه و سازمان ملل متحد حمایت‌شان را از قطع فوری خشونت‌ها و تقویت روند صلح اعلام داشتند.

شایان ذکر است که وزیر امور خارجه اخیرا در دیدار با نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل خواهان تحقیق، مستندسازی و مجازات مرتکبان جنایات جنگی اخیر در کشور شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر