02:03 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منطقه نظامی مرکزی روسیه از آغاز تمرینات مشترک روسیه، تاجکستان و ازبکستان در محل تمرین «هارب میدان» در نزدیکی مرز با افغانستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، منطقه نظامی مرکزی روسیه با نشر بیانیه‌ای می‌گوید که مراسم افتتاحیه این تمرینات در محل تمرین هارب میدان در تاجکستان برگزار شد.

در بیانیه آمده است: مراسم افتتاحیه تمرینات مشترک با نیروهای نظامی روسیه، تاجکستان و ازبکستان در منطقه «ختلون» در محل تمرین هارب میدان در جمهوری تاجکستان برگزار شد.

در این مراسم، «افگینی پوپلاوسکی»، معاون فرمانده منطقه نظامی مرکزی روسیه، «عبدالهاشم غلام‌زاده»، معاون وزیر دفاع تاجکستان و «فروخ ضیابایف» معاون ستاد کل نیروهای مسلح ازبکستان شرکت کرده بودند.

معاون فرمانده منظقه نظامی مرکزی روسیه گفت: امروز ما تمرینات مشترک را با نیروهای مسلح روسیه، جمهوری‌های تاجکستان و ازبکستان آغاز می‌کنیم. هدف این تمرینات، تقویت، تعامل نزدیک بین نیروهای مسلح ما، تایید سطح بالای آموزش نیروها و روحیه قوی آنان است. در دنیای امروز، تهدیدات نظامی افزایش یافته و اوضاع وخیم‌تر و غیرقابل پیش‌بینی‌تر شده است.

تمرینات مشترک در محل تمرین هارب میدان (Harb-Maidon) از تاریخ 5 جولای تا 10 اگست انجام می‌شود. بیش از 2.5 هزار سرباز و حدود 500 واحد سلاح و تجهیزات نظامی از نیروهای مسلح روسیه، تاجکستان و ازبکستان تمرینات مشترک انجام خواهند داد.

در مجموع بیش از 1.8 هزار سرباز و 420 واحد سلاح و تجهیزات نظامی از طرف روسیه در این تمرینات شرکت کرده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر