00:26 23 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 35
ما را در دنبال کنید

گروه طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که امریکا با تشویق افغان‌ها به فرار از افغانستان در امور این کشور مداخله می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد، طی بیانیه‌ای در واکنش به ویزای امریکا برای مترجمان و همکاران افغان این کشور، اظهار داشت که این اقدام مداخله صریح در افغانستان است و این گروه آن را محکوم می‌کند.


در بیانیه طالبان آمده است که دادن ویزا به افغان‌هایی که در دوران حضور امریکا در افغانستان به عنوان مترجم و در دیگر بخش‌ها، امریکایی‌ها را کمک کرده‌اند، مداخله صریح است.
در اعلامیه طالبان آمده است: پیش از این اعلام کرده بودیم که پس از پایان اشغال آمریکا، به مترجمان و کارمندانی که در گذشته با آنها همکار بوده‌اند، مشکلی به وجود نخواهد آمد و آنها می‌توانند با اطمینان در کشور خودشان زندگی کنند و هیچ تهدیدی متوجه آنها نیست.
گروه شورشی طالبان، از امریکا و دیگر کشورها خواسته اند تا از چنین موقگیری ها دست بردارند.
گفتنی است نخستین گروه ترجمانان افغان به تاریخ (30 جولای) وارد ایالات متحده‌ی امریکا شدند. تعداد این ترجمانان با اعضای خانواده‌های‌شان حدود دوهزار و 500 نفر گزارش شده است.
مقام‌های ارشد ایالات متحده‌ی از جمله جو بایدن، رییس‌جمهور و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه‌ی آن کشور به این گروه از شهروندان افغان خوش‌آمدید گفته و تأکید کرده‌اند که به کمک با کسانی که شجاعانه با آمریکا کار کردند تا آینده‌ی بهتری برای افغانستان ساخته شود، متعهد اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر