14:04 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 16
ما را در دنبال کنید

نماینده دائم پاكستان در سازمان ملل متحد ادعای افغانستان را مبنی بر پناه دادن به جنگجویان طالبان، رد كرد.

به گزارش اسپوتنیک، منیر اکرم، نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل متحد روز جمعه، ادعای افغانستان را مبنی بر پناه دادن به جنگجویان طالبان (گروه ممنوع در روسیه)، رد كرد.

وی گفت: ما کاملاً ادعاها را رد می‌کنیم. مرز ما بسته است، 97 درصد طول آن توسط حصار بسته شده است. هیچ جای امن برای آنها وجود ندارد که وارد خاک پاکستان شوند.

این دیپلمات افزود که روزانه حدود 30 هزار نفر از طریق گذرگاه‌های سازمان یافته مرزی مطابق با قانون از مرز عبور می‌کنند، اما تاکید کرد که هیچ آمادگی برای حملات از خاک پاکستان به افغانستان وجود ندارد.

وی افزود: این تلاش برای یافتن بهانه‌ای برای توجیه ادامه حضور نظامیان خارجی در افغانستان است.

وی همچنان ادعاهای همکاری طالبان با داعش (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) در مبارزه با دولت افغانستان را رد کرد.

آقای اکرم گفت: آنها از نظر ایدئولوژیک در تضاد هستند، طالبان با داعش می‌جنگند، چگونه می‌توانند با هم همکاری کنند؟ آینها همه تخیل است.

پیش از این، غلام محمد اسحاق‌زی، نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل متحد، پاکستان را متهم به کمک به طالبان کرده بود. وی همچنان گفته بود که طالبان از قلمرو پاکستان برای حمله به افغانستان استفاده می‌کنند.

امروز جمعه 15 اسد، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف بررسی تنش‌های فزاینده در افغانستان برگزار شد. این نشست پیشتر توسط هند به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام شده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر