07:25 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

منابع محلی می‌گویند که جنگ کوچه به کوچه میان نیروهای دولتی و طالبان در شهر شبرغان ادامه دارد و از دیروز بدینسو بخش‌هایی از شهر شبرغان میان نیروهای دولتی و طالبان دست به دست می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک، مقام‌های محلی ولایت جوزجان از تداوم نبردها میان طالبان و نیروهای امنیتی دفاعی در داخل شهر شبرغان و بر ریاست امنیت ملی، اطراف خانه مارشال دوستم و کوچه‌های شهر شبرغان خبر داده و می‌گویند که هنوز جنگ شدید است، طالبان تلفات سنگینی دیده‌اند.

به گفته‌ی منابع، طالبان ساختمان ولایت، شهرداری و محبس شبرغان را دوباره تصرف کردند و شماری از زندانی‌ها را نیز آزاد ساختند. 

از دیروز بدینسو بخش‌هایی از شهر شبرغان میان نیروهای دولتی و طالبان دست به دست می‌شوند. 

منابع محلی می‌گویند که جنگ در پنجصد فامیلی در بخش‌هایی از حوزه اول امنیتی جایی که خانه مارشال عبدالرشید دوستم نیز موقعیت دارد، شدت یافته‌است. 

به گفته این منابع شمار افراد طالبان بسیار زیاد است؛ والی، فرمانده امنیه و تمام نیروها در خط نبرد قرار دارند و با این وضعیت نیز اگر نیروی کمکی بیشتری اعزام نشود، امکان سقوط این شهر همچنان وجود دارد.

سیدشمس‌الدین سادات، رییس شورای ولایتی حزب جنبش ملی در بلخ می‌گوید که 150 تن از نیروهای مردمی وابسته به حزب جنبش به  فرماندهی علی‌سرور در سه پرواز برای کمک به نیروهای دولتی از مزار به شبرغان رفتند. 

وی، می افزاید که نیروهای ویژه نیز به شبرغان رسیده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر