02:59 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت داخله افغانستان، آمار کشته‌شدگان حمله بر مساجد از سوی طالبان را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت داخله افغانستان نتایج آخرین نظر سنجی را به نشر رسانده است که گفته شده است، طالبان تروریست از آغاز سال روان الی اکنون بالای 24 مسجد حملات تروریستی را انجام داده اند.
به گفته وزارت داخله، در نتیجه این حملات 30 تن از علما، نماز گزاران و حافظان قرآن مجید به شهادت رسیده اند.


این درحالیست که چندی پیش، عالمان دین به مناسبت نخستین سالیاد جان باختن محمد ایاز نیازی، خطیب پیشین مسجد وزیر اکبر خان، در کابل گردهم آمده بودند، حکومت را به ناتوانی و نداشتن اراده برای بررسی چگونگی ترورها متهم ساختند.
عالمان دین و اعضای خانوادۀ نیازی در قطع‌نامه‌یی دولت را مقصر اصلی در رویداد جان باختن مولوی نیازی قلمداد کرده‌ و خواهان بررسی همه پرونده‌های ترورهای اخیر شده‌اند.
در آخرین رویداد، یک منبع امنیتی در فرماندهی پولیس کابل هفته گذشته تائید کرد که افراد مسلح ناشناس یک عالم دین را در ولسوالی ده‌سبز این ولایت ترور کرده‌اند.
منبع امنیتی ناشناس که نخواسته نامش ذکر شود با تأیید این رویداد گفت که ترور این عالم دین (دوشنبه، دهم اسد) در ساحه‌ی «قلعه‌ی حاجی» ولسوالی ده‌سبز رخ داده است.
او از این عالم دین به نام «قاری شاه‌ولی» نام برد و افزود که او وظیفه‌ی امامت یک مسجد را به عهده داشته و همچنین آموزگار یک مکتب بوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر