13:48 17 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده هند در سازمان ملل اعلام کرد که باید برای پایان خشونت و آتش‌بس جامع در افغانستان تلاش شود و منافع تمام گروه‌های قومی و مذهبی در این کشور نیز تامین شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، تی اس تیرمورتی، نماینده هند در سازمان ملل گفت که زمان آن رسیده است که شورای امنیت درباره اقداماتی برای تامین آتش‌بس دائمی و توقف فوری خشونت‌ها تصمیم‌گیری کند.

وی با اشاره به نقش برخی کشورهای همسایه در ناآرامی‌های افغانستان نیز افزود که برای تامین صلح و آرامش در افغانستان به صلح در داخل این کشور و نیز کشورهای همسایه نیاز است.

نماینده هند از طالبان خواست تا با نیت نیک و مثبتی وارد مذاکرات صلح شود و رابطه با گروه‌های تروریستی راقطع کند.

تیرمورتی همچنین تصریح کرد که هرگونه توافق صلح در افغانستان باید چارچوب دموکراتیک قانون اساسی را حفظ کند و از حقوق بشر از جمله حقوق زنان، کودکان و اقلیت‌ها محافظت نماید.

وی در ادامه نیز تاکید کرد که کشورهای جهان و منطقه باید تلاش کنند تا منافع تمام گروه‌های قومی و مذهبی در افغانستان تامین شوند.

نماینده هند در سازمان ملل با اشاره به تلفات بالای غیرنظامیان در افغانستان نیز اظهارداشت که وضعیت کنونی این کشور تهدیدی برای کشورهای منطقه و جهان است.

تیرمورتی اظهارداشت که باید برای پایان خشونت و آتش‌بس جامع در افغانستان تلاش شود البته دستاوردهای دودهه گذشته نیز حفظ شوند زیرا این دستاوردها قابل معامله نیستند.

وی در ادامه تاکید کرد: کشورهایی که گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کنند، باید تحت فشار قرارگیرند و مسئول شناخته شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر