15:37 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

 وزارت دفاع ملی از تلفات سنگین طالبان و کشته شدن شماری از افراد کلیدی این گروه در پی حملات هوایی و زمینی نیرو های امنیتی بالای مواضع این گروه خبر می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ی وزارت دفاع ملی، در پی حملات هوایی بالای مواضع طالبان در ولایت  فراه، به شمول چند فرمانده کلیدی این گروه، 65 جنگجوی طالب کشته شده‌اند.

 این درحالی‌ است که روز گذشته نمایندگان پارلمان فراه در نشستی با وزیران داخله و دفاع، "صمدخان شمس" را منحیث فرمانده لوای دوم ارتش در این ولایت مقرر کرده و تاکید بر تمویل و تجهیز مناسب نیروهای دولتی در این ولایت کردند.

خالد حضرتی، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه به خبرگزرای جمهور گفت: روز گذشته یکشنبه (17 اسد) طالبان درقریه‌های "سور، دهک" از مربوطات حومه مرکز شهر و قریه‌های "کبابی، ادیمسه و شهر کهنه"، مواضع طالبان هدف حملات هوایی قرار گرفتند.

به گفته او در این حمله نزدیک به 65 جنگجوی طالب کشته شده‌اند.

وی علاوه می‌کند در بین کشته شدگان این حادثه "مولوی حکمت‌الله هلمندی و ملا حلیم"، از فرماندهان کلیدی طالبان هم شامل می‌باشند.

آقای حضرتی اضافه می‌کند در اثر ضربات هدفمند هوایی همچنین چهار قرارگاه بزرگ طالبان در این مناطق از بین برده شده و چند تانک زرهی آنان هم نابود شده‌است.

او می‌گوید این حملات در حالی راه‌اندازی شد که طالبان شب گذشته با آمادگی کامل قصد حمله به شهر فراه را داشتند.

او می‌گوید شب گذشته هم بنابر دفع حملات طالبان حملات وسیع هوایی بالای این گروه صورت گرفته که تا کنون تلفات آن به دست نیامده‌است.

طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

این درحالی است که شهر فراه در محاصره گروه طالبان قرار دارد و تمامی ولسوالی‌های این ولایت به دست طالبان است.

همچنین در چند روز گذشته چهار ولایت کلیدی افغانستان در شمال کشور و جنوب غرب به دست طالبان افتاده‌ است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر