22:02 20 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور صلح افغانستان در اظهاراتی بار دیگر تاکید کرده که حکومتی که در افغانستان به زور سلاح به میان بیاید، در سطح جهان به رسمیت شناخته نخواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور صلح افغانستان به گروه طالبان هشدار داده که گرفتن قدرت به زور، انزوای جهانی این گروه را حتمی می‌سازد.

این اظهارات خلیل‌زاد در حالی مطرح شده که روز گذشته (10آگست) وزارت امور خارجه آمریکا از شفر نماینده ویژه این وزارت در امور افغانستان به دوحه خبر داد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: "خلیل‌زاد به دوحه سفر می‌کند تا در شکل گیری واکنش بین المللی مشترک به وضعیت رو به وخامت در افغانستان کمک کند."

طبق بیانیه این وزارت؛ هدف از سفر خلیل‌زاد به قطر، مذاکره و اعمال فشار بر طالبان است تا حملات نظامی خود را متوقف کند.

گفتنی است که داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، هیات 5 نفری طالبان به ریاست مولوی حنفی معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر،‌ زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و نمایندگان شماری از کشورهای جهان هم اکنون در دوحه به سر می‌برند تا در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کنند.

در چند ماه اخیر همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، گروه طالبان حملات خود در اکثر ولایات کشور را افزایش داده و ده‌ها ولسوالی و چند مرکز ولایت را تصرف کرده‌اند.

شهرهای شبرغان، قندوز، سرپل، زرنج، تالقان و ایبک در کنترل طالبان است.

همزمان چندین شهر از جمله هرات، قندهار، غزنی، فراه، پلخمری و فیض‌آباد در محاصره و حملات شدید طالبان قرار دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر