22:49 16 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور در جریان سفرش به ولایت بلخ با شخصیت‌های سیاسی و جهادی کشور دیدار کرد. گفته می‌شود که دراین دیدار روی موضوع تجهیز، انسجام و بسیج خیزش‌های مردمی زیر چتر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بحث و گفت‌وگو شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ، محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور پس از سفر به ولایت بلخ نشستی را با حضور مارشال عبدالرشید دوستم، عطامحمد نور، محمد محقق و جمعه‌خان همدرد از رهبران جهادی در شهر مزارشریف تشکیل داد.

طبق اعلام ارگ ریاست جمهوری، در این نشست در مورد هم‌آهنگی، تجهیز، انسجام و بسیج خیزش‌های مردمی زیر چتر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بحث و گفت‌وگو شده است.

در این نشست هم‌چنان وضعیت امنیتی ولایت‌های شمالی کشور بررسی شده است.

محمداشرف غنی صبح روز چهارشنبه، بیستم اسد، همراه محمد محقق و جمعه‌خان همدرد و شماری از مقام‌های دولتی به بلخ رفت.

مارشال عبدالرشید دوستم شب گذشته با صدها نیروهای ویژه به ولایت بلخ رفته بود.

این سفر در حالی انجام شده است که طالبان حملات به شهر مزارشریف را افزایش داده و چندین ولایت را در شمال و شمال‌شرق تصرف کرده‎‌اند.

ارگ ریاست جمهوری در مورد چگونه‌گی تجهیز و بسیج نیروهای خیزش مردمی معلومات بیش‌تر نداده است.

آقای غنی در حالی به بلخ سفر می‌کند که ناامنی‌ها و جنگ در بیش از 25 ولایت کشور جریان دارد و طالبان در برخی نقاط پیشروی هایی نیز داشته اند. طالبان علاوه بر تصرف شماری زیادی از ولسوالی‌ها، تاکنون توانسته اند که مراکز ولایت‌های نیمروز، جوزجان،‌ تخار، سرپل و قندوز را تصرف کنند.

دو روز پیش نیز آقای غنی با شماری از رهبران و شخصیت‌های مطرح سیاسی و جهادی و روئسای مجلسین شورای ملی، در ارگ دیدار کرد.

بر اساس معلومات ارگ ریاست جمهوری، در آن دیدار ضمن حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی و بقا و تداوم جمهوریت، در خصوص انسجام، تقویت و تجهیز سریع خیزش‌های مردمی در برابر هجوم دشمن، فیصله صورت گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر