23:02 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

برخی گزارش ها می‌رساند که طالبان میدان هوایی کندز را تصرف نموده و قول اردوی 217 پامیر در کنترل جنگجویان این گروه درآمده است.

به گزارش اسپوتنیک،، خبرگزاری فرانسه به نقل از  امرالدین ولی، عضو شورای ولایتی کندز خبر می‌دهد که پس از افزایش حملات طالبان در ولایت کندز، نیروهای امنیتی مستقر در میدان هوایی و مقر قول اردوی 217 پامیر مجبور به عقب‌نشینی به سمت تخار شدند و در نتیجه تمام قرارگاه‌های امنیتی و تجهیزات نظامی این ولایت به تصرف طالبان در آمد.

 به گفته این عضو شورای ولایتی کندز،  در پی نرسیدن کمک به نیروهای امنیتی گیر‌مانده در میدان هوایی و قول اردوی 217 پامیر، این نیروها به سمت تخار رفتند و طالبان، قول اردوی پامیر و میدان هوایی را تصرف کردند.

به گفته‌ی این منابع، تمام تجهیزات و مهمات ارتش و نیروهای امنیتی به تصرف طالبان در آمده است.

یکشنبه، 17 اسد هفته‌ی جاری، شهر قندوز به دست طالبان افتاد. نیروهای امنیتی به میدان هوایی و مقر قول اردوی 217 پامیر عقب‌نشینی کرده بودند و منتظر کمک از سوی مرکز بودند که تا امروز نیروی کمکی به آنان نرسید؛ طالبان صبح امروز قول اردوی پامیر را به هاوان بستند و از نیروهای امنیتی خواستند سلاح و مهمات خود را بگذارند و در عوض این گروه راه فرار برایشان فراهم می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر