21:50 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پس از سه هفته آرامش نسبی در کندهار، طالبان شب گذشته بار دیگر حمله‌های شان را بر شهر کندهار آغاز کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، همزمان با این، طالبان بر بخش‌هایی از شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان، نیز حمله کرده‌اند.

طالبان دیشب حمله‌های شان را بر کمربندهای امنیتی شهر کندهار آغاز کردند و برخی از باشنده‌گان کندهار می‌گویند که طالبان به بخش‌هایی از حوزه‌های ششم، یازدهم و پانزدهم شهر کندهار داخل شده‌اند.

محمدزی، باشندۀ کندهار گفت: «وضعیت به اندازه‌یی خراست است که اکنون ساعت دوازده ظهر کسی در بازار نیست. تشویش و نگرانی همه را زمین‌گیر کرده».

همزمان با این، جنگ در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند نیز ادامه دارد.

مقام‌‎های محلی می‌گویند که یک موتر بم‌گذاری شده را صبح امروز پیش از آن‌که ساختمان فرماندهی پولیس را آماج قرار دهد، ازبین بردند و در این رویداد به کسی آسیب نرسیده‌است.

جنگ در لشگرگاه باعث شده‌است که فعالیت نهادهای آموزشی در این شهر متوقف شده‌است و از بسیاری از مرکزهای آموزشی و دانشگاه‌ها به سنگرهای جنگ مبدل شده‌اند.

عزت‌الله سکندری، استاد دانشگاه گفت: «به تأسیسات ملکی در شهر باید بسیار توجه کنند و از دولت نیز می‌خواهیم که در حمله‌های هوایی و جنگ برای جلوگیری از تلفات ملکی جدی توجه کند».

در همین حال، مقام‌های محلی در ارزگان می‌گویند که پس از حملۀ طالبان بر کمربندهای امنیتی شهر ترینکوب، مرکز ارزگان، به طالبان تلفات وارد شده‌است.

محمد عمر شیرزاد، والی ارزگان اظهار داشت: «این حمله طالبان با مقاومت سخت نیروهای امنیتی روبه رو شد».

این در حالی است که تاکنون مرکزهای نُه ولایت بدست طالبان افتاده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر