14:57 17 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

با این همه اما درگیری‌های سخت میان نیروهای امنیتی و طالبان در بخش‌هایی از شهر هرات ادامه دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مقام‌های امنیتی هرات می‌گویند که حمله‌های گروهی طالبان را در نزدیک زندان، ساختمان ولایت و ریاست امنیت ملی این ولایت عقب زده‌اند.

با این همه اما درگیری‌های سخت میان نیروهای امنیتی و طالبان در بخش‌هایی از شهر هرات ادامه دارند.

هم‌زمان با از سرگیری درگیری‌ها در شهر هرات، تمام بازارهای این شهر بسته شده‌اند و مردم در خانه‌های شان پنهان شده‌اند.

عزیزالله، فرمانده پولیس ولسوالی کشک کهنه هرات گفت: "طالبان با کمین روبه‌رو شدند و تلفات سنگین دیدند. جسدها و موترهای آنان در ساحه باقی مانده‌اند".

در همین حال محمد اسماعیل خان، رهبر جبهه مقاومت مردمی در هرات، به مردم اطیمنان می‌دهد که نیروهای امنیتی و مردمی از شهر هرات دفاع می‌کنند: "شکست‌های پی در پی که دشمن دیده، ما می‌توانیم از شهر دفاع کنیم و مردم را از شر این لشکر جهل و جنون نجات بدهیم".

همزمان با این، مقام‌های محلی بادغیس می‌گویند که شب گذشته طالبان حمله‌‎های گروهی را به شهر قلعه نو راه اندازی کردند اما این حمله‌ها از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شدند.

حسام‌الدین شمس، والی بادغیس بیان داشت: "آتش‌بسی که 25 روز در شهر قلعۀ نو ادامه پیدا کرد، پیشنهاد خود مخالفین بود، اما خودشان هم آتش‌بس را شکستند".

گزارش‌ها از ولایت فراه می‌رسانند که نیروهای امنیتی میدان هوایی و لوای ارتش این ولایت را ترک کرده‌اند و فراه به‌گونه کامل به تصرف طالبان درآمده‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر