21:56 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

بگومگوها دربارۀ تسلیمی نیروهای امنیتی مستقر در شهر میمنه، مرکز فاریاب به طالبان وجود داشت؛ اما پس از چاشت امروز مسئولان امنیتی و فرماندهان جنگ این ولایت در یک نشست اضطراری تصمیم گرفتند که تا آخرین قطرۀ‌‌خون می‌جنگند و تسلیم طالبان پاکستان نمی‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، عبدالکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب می‌گوید، تبلیغات منفی وجود داشت که گویا نیروهای امنیتی به طالبان تسلیم می‌شوند، اما این تبلیغات بی‌بنیاد بوده و نیروهای امنیتی در یک نشست مهم امنیتی تصمیم گرفتند که تا آخرین قطرۀ‌خون با طالبان می‌جنگند.

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب، مسئولان نیروهای هوایی کشور نیز وعده سپرده‌اند که نیروهای امنیتی مستقر در شهر میمنه را پشتی‌بانی می‌کنند. او می‌افزاید که تا ساعت دیگر جنگنده‌های مجهز با سلاح‌های لیزری وارد آسمان فاریاب می‌شود و مواضع طالبان را هدف قرار می‌دهد.

با این حال، ویس علمدار، فرماندۀ لوای اول قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین در این نشست گفته است که ۷ هزار نیروی امنیتی با تجهیزات مختلف‌النوع برای دفاع از شهر میمنه وجود دارد و نمی‌گذارند طالبان تا این شهر پیش‌رَوی کنند.

در همین حال، فرماندهان احزاب به‌ویژه حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان نیز به مردم وعده سپردند که امنیت مردم را می‌گیرند و نمی‌گذارند طالبان وارد شهر شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر